Thon Senter Østerås Bærum

Thon Senter Østerås, fasade med logo.

Thon Senter Østerås

Thon Senter Østerås er et hyggelig og levende nærsenter på Østerås i Bærum, og et aktivt møtested for innbyggerne i området.  

Omsetning (2025)
297 mill.
Besøkende (2025)
203 673
Butikkareal
5 451 m²
Leietakere
23

Leie lokale på Thon Senter Østerås?

 Om du er interessert i å leie lokale på kjøpesenteret, tar vi gjerne en prat med deg!  

Ta kontakt
  • Parkeringsplasser

    160

  • Gratis parkering

    Opptil 3 timer

  • Gratis WiFi

    Ja

  • Kundeklubb

    Ja

  • Sentergavekort

    Ja

  • Nettsted

    Thon Senter Østerås

Ta kontakt med oss

Alt du trenger å vite

Om senteret

Nærsenteret Thon Senter Østerås ligger øst i Bærum, og åpnet dørene for første gang i 1968. Senteret er godt besøkt ,og har en stødig posisjon i markedet med mange faste kunder. Thon Senter Østerås er i 2024 midt i en større totalrenovering både innvendig og utvendig, og det nye senteret, med plass til flere leietakere, er planlagt å stå ferdig i 2025.

Markeds- og kundegrunnlag

Thon Senter Østerås besøkes av i underkant av en million i året, og tallet er forventet å øke når det nye senteret står klart i 2025. Primærmarkedet består av områdene Østerås, Eiksmarka, Hosle og Eikeli, med rundt 19 000 personer som bor i gangavstand til senteret, mens nærmere 100 000 mennesker befinner seg innenfor en ti minutters kjøretur unna.

Butikkmiks

Senteret har en variert butikkmiks, i tillegg finnes det andre tilbud som legesentre, tannlegekontor, treningssenter og boliger i tilknytning til senteret.  

Åpningstider

Ordinære åpningstider

Mandag
09:00 – 20:00
Tirsdag
09:00 – 20:00
Onsdag
09:00 – 20:00
Torsdag
09:00 – 20:00
Fredag
09:00 – 20:00
Lørdag
09:00 – 18:00
Søndag
Stengt

For ekstraordinære åpningstider, se nettsiden:
https://thonsenter.no/osteras/

Fordeler med å leie lokale på Thon Senter Østerås

  • Levende og sosialt miljø  
  • Driftsleder som tar seg av senterets generelle drift  
  • Egen nettside og appen Min Shopping  
  • Front dine tilbud på nettsiden og i appen  
  • Sentergavekort

Nærmiljøet

Thon Senter Østerås ligger i et boligområde med kort avstand til offentlig transport som buss og T-bane. Senteret har også gratis parkering, med rundt 160 plasser.

Østerås senter Bussholdeplass
3 min Gåtid
Østerås T-banestasjon
12 min Kjøretid

Ledige lokaler på Thon Senter Østerås

Ønsker du å leie lokale på Thon Senter Østerås? Lokalene varierer i størrelse og tilgjengelighet. Ta kontakt med oss for en uforpliktende samtale.

Felter merket med stjerne (*) er obligatoriske og må fylles inn.
Ikke legg inn sensitiv informasjon i dette skjemaet.
Informasjonen du sender inn vil kun bli brukt for å besvare din henvendelse, og vil ikke bli brukt til generell markedsføring.
Ved å sende inn skjemaet godtar du våre vilkår.
Denne siden er beskyttet av reCAPTCHA, og Googles personvernerklæring og vilkår for bruk gjelder.

Les mer om Thons kjøpesentre

Thon Senter Østerås, fasade med logo.